Lyžovanie

Turistika

Vysoké Tatry ponúkajú veľký výber vysokohorských túr od najľahších po náročnejšie. Nástup na túru je možný priamo pri penzióne (po lesnej, neznačenej ceste na Hrebienok).

Vychádzky a menej náročné túry:

Pre náročnejších odporúčame trasy:

Vysoké Tatry s deťmi

Z dôvodu ochrany tatranskej prírody a aj bezpečnosti turistov sa každoročne v čase od 1.11. do 15.6. uzatvárajú niektoré chodníky (ich časti). Jedná sa najmä o vyššie položené, vysokohorské prechody medzi dolinami (sedlá) a štíty.

Návštevníci sa však nemusia obávať o nedostatok miesta pre turistiku v tomto čase. Celoročne sú otvorené takmer všetky vysokohorské chaty (okrem Chaty pod Rysmi) a chodníky k nim. Odporúčame túry z Hrebienka na Zbojnícku chatu alebo na Zamkovského a Téryho chatu, či prechádzku okolo Studenovodských vodopádov. Takisto je možné prejsť niektoré úseky tatranskej magistrály (obľúbeným je zimný prechod zo Skalnatého plesa na Hrebienok, prípadne až na Sliezsky dom, počas ktorého si vychutnáte výhľady do Popradskej kotliny a na Nízke Tatry). Výstup na Slavkovský štít je uzatvorený len počas trvania snehovej pokrývky , takže v máji sa tam už väčšinou bez problémov môže ísť.

Bicyklovanie

Trasy vo vysokohorskom prostredí (nad Cestou slobody - hlavná cesta v Tatrách):

Trasy pod Cestou slobody ponúkajú množstvo neoznačených lesných ciest (spevnených aj nespevnených), ktoré stojí za to vyskúšať (okruh nad Novou Lesnou, trasy medzi Starou Lesnou, Tatranskou Lomnicou, Kežmarskými žľabmi a Mlynčekmi).

Golf

Hráčom ponúkame hru na golfovom ihrisku Black Stork, v krásnom prostredí na 27 jamkách s výhľadom na panorámu Vysokých Tatier. Súčasťou ihriska je aj golfová škola s trénermi BGA- Golf academy, ktorí Vám pomôžu vo všetkých aspektoch Vašej hry.

Aquaparky

AQUA Vrbov termal park - V areáli sa náchádza 10 bazénov z toho sú 4 detské, teplota vody je od 26 C- 38 C. Kúpalisko je otvorené celoročne.

AQUA City Poprad - termálna voda, tobogány pre deti a dospelých